Giriş Blog Aç

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Yatak Odalarında Başarılı Dekorasyon Örnekleri

Yatak odalarında uygulanan başarılı dekorasyon fikirlerini derlediğimiz yazımızda, siz de kendi tarzınıza uygun önerileri evinizde uygulayarak şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yatak Odalarında Başarılı Dekorasyon Örnekleri

Dinlendirici Toprak Tonları

Krem, bej, kahve tonları yatak odalarında dinginlik hissi verirken diğer taraftan dekorasyon için de kolay bir uygulamadır.

Ekoseler, çizgiler, ya da farklı dokuya sahip kumaşları renk dengesi içinde bir arada kullanarak kendine özgü bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Dinlendirici Toprak Tonları

Toprak tonlarını beyaz renk ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Tekdüzeliğin önüne geçebilmek için aitlik hissi veren aksesuarlar ve küçük alanlarda koyu renkler ile birlikte kullanılabilir.

Hakim Renk Yeşil

Doğal tonlarda seçilen renkler yatak odasında huzurlu bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır.

Odanın çeşitli yerlerine dengeli şekilde dağılmış aksesuarların renkleri de bu atmosfere uygun olmalıdır. Bej ve krem tonları ile birlikte kullanılan yeşil renk başarılı bir etkiye sahip.

Hakim Renk Yeşil

Minimalist Etkiler

Abartısız ama iddialı bir tasarım için gri, siyah, haki, koyu yeşil ve beraberinde taş rengi, kırık beyaz, beyaz ışık etkisi bir arada son derece etkilidir.

Mobilyalarda doku ve renk olarak sert geçişleri hafifletmek için perde ve halılarda hacimli ve yumuşak dokular tercih edilmelidir.

Minimalist Etkiler

Koyu venge ahsap yer döşemesi ve mobilyalar üzerinde beyaz tüller ile süslenmiş yatak ve beyaz panjurlu pencerelerde olduğu gibi.

Yine yatak tekstilinde de kullanılan beyaz ve ekose desenli kırmızı oldukça başarılı.

Asil Kırmızı

Siyah venge mobilyalar ile bu sefer açık renk duvar ve yer döşemesi uygulaması son derece başarılı.

Yüksek yatak başı, çekmeceli komidinler ve keten görünümlü baş ucu abajurları ile kazandırılan klasik havaya, koyu kırmızı battaniye ve kadife perdeler öne çıkan bir etkiyle dahil oluyor.

Yatak üzerinde kullanılan çiçekli kırlentler ise odaya daha samimi bir hava katıyor

Asil Kırmızı
^